Erken Uyarı ve Bilgilendirme Sistemi
Erken Uyarı ve Bilgilendirme Sistemi

Riskcell'in Amacı Nedir?


Risk faktörü barındıran her türlü sabit veya mobil ortamların sensör ihlal değerlerinin (ısı, nem, duman, su, gaz, ışık, ses, hareket, elektrik kesintisi, kapı açık/kapalı, titreşim, makine ekipman arızaları vb.) insana bağlı olmadan 7/24 takip edilmesi, izlenmesi ve tanımlı değerler kapsamında oluşabilecek tüm sorunlarda ilgili kişilere anlık uyarı ve bilgilendirme yapılmasını amaçlar.

RİSKCELL SİSTEMİ NEDİR ?

Her türlü sabit veya mobil ortamlarda tanımlı sensör ihlal değerlerin;

-Isı  -Nem  -Duman  -Su  -Gaz  -Işık  -Ses  -Hareket  -Elektrik kesintisi  -Kapı açık/kapalı  -Titreşim

7/24 insana dayalı olmadan takip edilmesi, izlenmesi ve tanımlı değerler kapsamında oluşabilecek tüm risklerde anlık uyarı ve bilgilendirmeler yapabilen GSM / GPS / wireless / bluetooth / arama / mail / SMS / mobil ve web tasarımlı bir sistemdir.

ERKEN UYARI ve BİLGİLENDİRME

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanlarda tanımlı sensör değer aşımları anında tanımlı kişi ve bağlı sistemlere erken uyarı kapsamında bildirilmektedir. Bildirimler arama, mobil bildirim, SMS, mail ve merkezi siren erken uyarı sistemi ile anlık yapılmaktadır. Bu özellik sayesinde risklerin oluşma anı, ilgililere anında iletilerek  tüm müdahalelerin zamanında yapılması sağlanmaktadır.

YANGIN ERKEN UYARI, BİLGİLENDİRME ve YÖNETİM SİSTEMİ

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanların yangın sensör bildirimleri, tanımlı itfaiye birimlerine, tanımlı kişi ve sistemlere anında alan bilgisi ile birlikte bildirilmektedir.İtfaiye birimleri ve ilgili tüm kişiler yangın çıkmış alanının sistemde tanımlı bilgilerine (adres, lokasyon, kroki, üç boyutlu görüntüleri, sesli videolar) web, mobil, tablet üzerinden online ulaşabilmektedir. Bu özellik sayesinde, itfaiye birimlerine erken  uyarı yapılmaktadır. Erken uyarı ile birlikte yangın çıkan alanın detaylı bilgileri de online sunularak en doğru müdahalenin yapılması sağlanmaktadır.

TAKİP ve İZLEME

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanlar tanımlı sensör değerleri 7/24 kontrol ve takip altında olup, mobil uygulama ve web üzerinden online olarak ilgili kişiler tarafından anlık ve geçmişe yönelik takip edilip aynı zamanda da izlenebilmektedir.Bu özellik sayesinde, sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanlar mesafe sorunu olmadan aynı anda izlenebilir, takip ve kontrol edilerek yönetilebilir.

GENEL, İHLAL ve GRAFİK RAPORLARI

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanlarda tanımlı sensör değerlerine ait geçmiş raporlar, detaylı olarak gün / saat / dakika bazında ve istenilen değer aralıklarında web ve mobil uygulama üzerinden alınabilmektedir.Bu özellik sayesinde, geçmiş süreçler detaylı incelenebilmekte, ihtiyaç duyulduğunda raporlar gerekli ve ilgili yerlerde kullanılabilmektedir.

RAPORLARIN DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE MAIL OLARAK ALINMASI

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanlarda tanımlı sensör değerlerine ait raporlar mail ile ilgili birim ve kişilere düzenli olarak istenilen formatlarda sistem tarafından günlük olarak gönderilmektedir. Bu özellik sayesinde, raporların her gün ilgili kişilere mail olarak gelmesiyle, gelecekte oluşabilecek risklerin önceden tahmin edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

SENSÖR DEĞERLERİNİN UZAKTAN TANIMLANMASI

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanların, tanımlı sensör değerleri ek ünite değerleri ve ihtiyaç duyulan tüm ayar ve tanımlamalar mesafe sorunu olmadan online olarak web ve mobil uygulama ile her yerden değiştirilebilir ve yeni sensör değerleri tanımlanabilir. Bu özellik sayesinde, ihtiyaç duyulduğunda sensör değerleri mesafe sorunu olmadan uzaktan erişilerek iklim ve ortam şartlarına göre düzenlenebilir.

ONLINE KOMUT ile DEVREYE ALMA ve DEVRE DIŞI BIRAKMA

Riskcell ile tüm sistemler, üniteler ve cihazlar uzaktan online komut verilerek devreye alınabilmekte ve devre dışı bırakılabilmektedir. Bu özellik sayesinde risk anlarında istenilen bir ek ünitenin devreye alınması veya devreden çıkartılmasıyla uzaktan önlem alınması sağlanmaktadır.

DEPO KAPI ve KAPAKLARININ “AÇIK - KAPALI” UYARISI

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanlarda kapı ve kapakların açılış/kapanışları ve açık kaldığı süreler online olarak takip ve kontrol edilebilmektedir. Bu özellik sayesinde, ilgili ortamlara ne zaman girildiği, kapıların ne kadar süre açık bırakıldığı gibi bilgilere anında ulaşılabilmektedir.

Riskcell'i Takip Edin: