Öğrenci Yoklama Bilgilendirme ve Yönetim Sistemi
Öğrenci Yoklama Bilgilendirme ve Yönetim Sistemi

Dijiyoklama'nın Amacı Nedir?


Dijiyoklama; öğrenci sınıf yoklamalarının mobil uygulama, akıllı tahta ve bilgisayar üzerinden online yapıldığı, yoklama sonuçlarının raporlandığı anlık uyarı ve bilgilendirmeleri sağlayan okul yoklama yönetim sistemidir. Dijiyoklama ile okulunuzdaki tüm sınıf yoklamaları, ders programı kapsamında sistem üzerinden online yapılarak zaman ve işgücü tasarrufu sağlanır. Yoklama süreçleri ve sonuçları, yöneticiler tarafından anlık ve geçmişe yönelik en geniş anlamda raporlanır ve denetlenebilir.

DİJİYOKLAMA YOKLAMA SİSTEMİ NEDİR?

Pratik ve kullanıcı dostu olan Dijiyoklama ile okulunuzdaki tüm sınıf yoklamaları, ders programı kapsamında sistem üzerinden online yapılarak zaman ve iş gücü tasarrufu sağlanır. Yoklama süreçleri ve sonuçları, yöneticiler tarafından anlık ve geçmişe yönelik en geniş anlamda raporlanır ve denetlenebilir.

ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ VE TAKİP

Türkiye’de ilk olan dijital kontrol sistemi Dijiyoklama ile okula gitmek için evden çıkan ve sınıfta olmayan öğrencilerin,

a) Servise binen öğrencinin  servis aracı yoklama bilgileri,

b) Servis kullanmayan öğrencinin  veli geri bildirim onayı,

karşılaştırılarak sınıfta olmayan öğrenciler anında fark edilir. Bu sayede yaşanan ya da yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilir.

*Serviste unutulma kaynaklı yaşanabilecek riskler veya sınıfa girmemiş öğrencilerin karşılaştığı riskler bu kapsamdadır.

ANLIK UYARI VE BİLGİLENDİRME

Dijiyoklama ile yapılan sınıf yoklama sonuçları, okulun belirlediği yetki, zaman ve kriterlere göre velilere ve tanımlı kişilere, mobil bildirim, sms ve sesli arama tercihi ile anlık iletilir. Devamsızlık, geç kalma, kalan devamsızlık hakkı gibi bilgiler, veliler tarafından detaylı olarak takip ve kontrol edilebilir.

*Yoklama sonuçları okul yönetiminin tercihine bağlı olarak veliler ile anlık olarak paylaşılabilir ve velilerin geri bildirim onayları alınabilir.

GELMEYECEK/İZİNLİ/RAPORLU ÖĞRENCİ BİLGİSİ

Gelmeyecek, izinli veya raporlu öğrencilerin bilgi girişleri veli veya ilgili yöneticiler tarafından online yapılır. Öğrenci durum bilgisi otomatik olarak öğretmen ve yönetici yoklama ekranına bilgi olarak gelir.

ÖĞRETMEN SINIF GİRİŞ/ÇIKIŞ

Dijiyoklama ile, öğretmenlerin sınıfa ne zaman girdikleri ya da çıktıkları, kaç dakika sınıfta kaldıkları ve toplam ders saatleri gibi tüm bilgiler okulun belirlediği program kapsamında raporlanır ve denetlenebilir.

YOKLAMA SONUÇLARI VE VERİ AKTARIMI

Dijiyoklama ile yapılan yoklama sonuçları ve bilgileri okulun kullandığı farklı program ve sistemlere anlık ve otomatik olarak aktarılabilir.

OKUL YÖNETİM PANELİ

Dijiyoklama Okul Yönetim Sistemi ile bir okulun ihtiyaç duyabileceği tüm yoklama süreçleri tanımlanır ve yönetilebilir. Yoklama süreçleri anlık ve geçmişe yönelik detaylı olarak raporlanır ve analiz edilebilir.

Dijiyoklama'i Takip Edin: