Isı Nem Takip Yönetim Sistemi
Isı Nem Takip Yönetim Sistemi

BDS'nin Amacı Nedir?


İşletme ve tesislerinizdeki tüm verilerin akıllı teknolojilerle  7/24  anlık ve geçmişe yönelik takibini, kontrolünü ve yönetilmesini sağlayan gsm,gprs,network,wirless,mail,sms ve web tabanlı bir sistemdir. Sistem ve cihazlar sektör ihtiyaçlarına göre uyarlanmaktadır.

ISI NEM TAKİP KONTROL VE YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

Her türlü sabit veya hareketli aşı odaları, laboratuvarlar, bilgi işlem odaları, nakliye araçları, soğuk hava depoları ve benzeri tüm ortamların ısı ve nem değerleri ile birlikte kapı, su, gaz, ışık, ses gibi ek ünite verilerini insana bağlı olmadan 7/24 anlık ve geçmişe yönelik tüm bilgileri online olarak takip kontrol ederek, yönetilmesini sağlayan, GMS/GPRS/Network/Wirless/Mail/SMS web tabanlı akıllı bir sistemdir.

SİSTEMİN BAZI KULLANIM ALANLARI

ISI NEM TAKIP VE KONTROL ÖZELLİĞİ

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanların ısı ve nem değerleri; istenilen zaman aralıklarında, kesintisiz olarak ve mesafe sorunu olmadan takip ve kontrol edilebilmektedir.
Bu özellik istenilen sayıda ortam ve alanın ısı ve nem değerlerinin takip ve kontrol altına alınarak risklerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

TAKİP VE İZLENME ÖZELLİĞİ

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanların online olarak anlık ve geçmişe yönelik takibi, kontrolü ve yönetimi sağlanmaktadır.

ANINDA UYARI VE BİLGİLENDİRME ÖZELLİĞİ

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanlardaki belirlenen ısı nem değer aşımları ilgili kişilere anında sms, mail ve telefondan arama ile anlık olarak bildirilmektedir.

Bu özellik sayesinde risk alınmadan gerekli müdahale zamanında yapılabilmektedir.

GENEL İHLAL VE GRAFİK RAPORLAR ÖZELLİĞİ

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanların, ısı ve nem değerlerine ait geçmiş raporlar, detaylı olarak gün, saat, dakika bazında ve istenilen değer aralıklarında alınabilmektedir.

RAPORLARIN MAIL OLARAK ALINMASI ÖZELLİĞİ

Sistemin takılı olduğu tüm ortam ve alanların ısı ve nem değerlerine ait raporlar ilgili birim ve kişilere mail olarak istenilen formatlarda sistem tarafından günlük olarak gönderilmektedir.
Bu özellik sayesinde raporların her gün ilgili kişilere mail olarak gönderilmesi, zaman tasarrufu ve bilgiye erişim kolaylığı sağlanmaktadır.

ISI NEM DEĞERLERININ UZAKTAN GİRİLMESİ ÖZELLİĞİ

Sistemin takılı olduğu tüm alanlarda ısı-nem değerleri, ek ünite değerleri ve ihtiyaç duyulan tüm ayarlar internet üzerinden değiştirilerek yeniden tanımlamalar yapılabilmektedir. .
Bu özellik sayesinde ihtiyaç duyulduğunda ısı, nem ve limit değerlerine mesafe sorunu olmadan uzaktan erişilerek iklim ve ortam şartlarına göre yeni değerler verilebilmektedir.

DEPO KAPI VE KAPAKLARININ “AÇIK/KAPALI” UYARI ÖZELLİĞİ

Sistemin takılı olduğu tüm alanlarda kapı ve kapaklarının açılış-kapanışları ile açık kaldığı süreler takip ve kontrol edilebilmektedir.
Bu özellik sayesinde ilgili ortamlara ne zaman girildiği, kapıların ne kadar süre açık bırakıldığı gibi bilgiler anında alınabilmektedir.

HARİCİ ÜNITE BAĞLAMA VE KONTROL ÖZELLİĞİ

Sistemin olduğu tüm alanlara harici, ek üniteler takılabilmektedir. Ayrıca sistem üzerinden komutlar verilerek üniteler takip ve kontrol edilebilmektedir.
Bu özellik sayesinde risk anlarında istenilen bir ek ünitenin devreye alınması veya devreden çıkartılmasıyla önlem alınmaktadır.

BDS'i Takip Edin: