Araç Takip Kontrol ve Yönetim Sistemi
Araç Takip Kontrol ve Yönetim Sistemi

Autoguard'ın Amacı Nedir?


Autoguard araç takip sistemimiz ile araçlarınızın konumunu 7/24 takip ederken, ne zaman nerede olduğunun bilgisini anlık kontrol edebilirsiniz. Autoguard sayesinde araçlarınızın güzergâh bilgisini, hızını, rölanti süresini, duraklama noktalarını GPS uyduları üzerinden sağlanan veri akışıyla geçmişe dönük kontrol ederek raporlayabilirsiniz. Autoguard teknolojisi ile araçlarınızın verimliliğini artırıp maliyet ve zaman tasarrufu sağlarsınız.

ARAÇ TAKİP VE KONUM BİLGİSİ ÖZELLİĞİ

Araçların konum, hız, km, kontak, yakıt gibi ihtiyaç duyulan tüm durumlarını anlık ve geçmişe yönelik olarak sayısal haritalar ve uydu görüntüleri üzerinden ülke / il / ilçe / mahalle / sokak ve nokta düzeyinde takip edebilmektedir.

ARAÇLARA İSTENİLEN KONULARDA LİMİT VE KURAL KOYMA ÖZELLİĞİ

Araçlara istenildiğinde hız limiti, rölanti süresi limiti, ani durma, ani kalkma, savrulma, durma süresi ve km gibi ihtiyaç duyulan konularda limit ve değerler girilebilmekte limit ve değer aşımlarında ihlal bilgileri anında mail, sms ve arama olarak bildirilmektedir. İstenilen konularda limit belirleme özelliği sayesinde limit aşımlarından anında haberdar olunarak zamanında kontrol etme olanağı olmaktadır. 

ÇALIŞMA VE MESAİ SAATLERİ BELİRLEME ÖZELLİĞİ

Araçların çalışma ve mesai saatleri iki aşamalı olarak belirlenebilmektedir.Araçların belirlediğiniz saatler veya mesai dışında kullanılması çalıştırılması engellenebilmektedir. Bu özelliği sayesinde, mesai saatleri dışındaki tüm riskler ve istem dışı tüm maliyetler de düşmüş olmaktadır.Yapılan araştırmalarda özellikle gece ve tatil günlerinde mesai dışı yapılan kullanımlardan dolayı büyük riskler meydana geldiği görülmektedir.

GENEL RAPORLAR / İHLAL RAPORU / FAALİYET RAPORU ÖZELLİĞİ

Araçların geçmiş bilgileri, genel raporları, ihlal raporları ve faaliyet raporları istenilen tarih aralıklarında ay/gün/saat/dakika gibi çok detaylı ve istenilen formatlarda raporlanabilmektedir. Raporlar mail ve yazıcı üzerinden alınabilmektedir.

ARAÇ FİLO YÖNETİM YAZILIMI VE HATIRLATMALAR ÖZELLİĞİ

Araçların harcama, ceza, vergi, muayene, sigorta vb. gibi tüm işlemleri sistem üzerinden takip edilebilmekte ve raporlanabilmektedir. Ayrıca araçlara ait işlemler önceden uyarı ve hatırlatma olarak bildirebilmektedir.

HAREKETLİ GEÇMİŞ KONUM İZLEME

Araçların geçmiş konum hareketleri iz ve animasyon olarak haritalar üzerinden detaylı olarak istenilen tarih ve zaman aralıklarında izlenebilmektedir.

MAİL GÖNDERME ÖZELLİĞİ

Araçlara ait raporlar ve ihlal bildirimleri istenilen mail adreslerine istenilen rapor formatlarında ve tercih edilen saatlerde gönderilebilmektedir.

SMS GÖNDERME ÖZELLİĞİ

Araçlar için belirlenmiş olan durum ve limit aşımları olarak istenilen GSM numaralarına sms olarak gönderilebilmektedir.

RUT – DURAK- NOKTA TAKİP KONTROL ÖZELLİĞİ

Araçların / elemanların çalışma rutları, durakları, güzergahları veya uğramaları gereken noktalar cihazlara yüklenerek tanımlanmakta konum sorgu sürelerine bağlı kalmadan tanımlanmış nokta ve duraklara giriş, çıkış ve kalma süreleri detaylı olarak bildirilmekte ve raporlanmaktadır. Noktaların araç takip cihazına yüklenerek tanımlanması önemli bir özellik olup gerek maliyet gerekse nokta atlanmaması konusunda önemli avantaj sağlamaktadır.

SÜRÜCÜ/ŞOFÖR KİMLİK TANIMLAMA VE TAKİP ÖZELLİĞİ

Araçlara sürücü kimlik tanımlaması ile sürücüler ancak kimlik kartları ile araçları çalıştırabilmekte, bu özellik ile aracın hangi sürücü tarafından kullanıldığı bilinmekte ve raporlanmaktadır. Ayrıca tanımlanan sürücüler dışında araçların kullanılması çalıştırılması engellenebilmektedir.

ARAÇ KM TAKİP VE KONTROL ÖZELLİĞİ

Araçların yapmış oldukları kilometre bilgileri istenilen tarih aralıklarından takip ve kontrol edilebilmekte mesai içi veya mesai dışı ayrıntılı raporlanabilmektedir.

ARAÇ YAKIT TAKİP VE KONTROL ÖZELLİĞİ

Araçlardaki yakıt miktarları araç yakıt deposu üzerinden takip ve kontrol edilebilmekte yakıt tüketim ve değişimlerden uyarı alınabilmektedir. Ayrıca araçlardaki yakıt depo kapakları takip ve kontrol edilebilmektedir

ARAÇ BLOKE ETME ÖZELLİĞİ

İİstenildiğinde veya ihtiyaç duyulduğunda ( çalınma-tehlikeli durum-gasp-hastalık vb. ) mesafe sorunu olmaksızın, araçlar 3 aşamalı olarak her yerden en güvenli şekilde durdurulabilir ve çalışmaz konuma getirilebilmektedir. Ayrıca araçların çalışmadığı tüm zamanlarda güvenlik amaçlı olarak bloke edilerek araçların güvenliği sağlanabilmektedir. Sistemlerimizde bloke yakıt kesilerek uygulanmakta olup tercihe göre de 3 aşamalı yapılabilmektedir.

ARAÇ KONTAK AÇILIŞ/KAPANIŞ BİLDİRME ÖZELLİĞİ

Araçların, anlık ve geçmişe yönelik kontak açılış kapanışları rapor olarak alınabilmektedir. Bu özelliği sayesinde işe başlama ve bitiş saatleri takip edilebilmektedir.

ÇALINMAYI ENGELLEME VE GÜVENLİK ÖZELLİĞİ

Araçlar mesai saatleri dışında veya çalışmadığı zamanlarda bloke edilerek çalıştırılması engellenerek araç güvenliği sağlanabilmektedir.

ARAÇ SÜRÜCÜ ACİL YARDIM BUTONU ÖZELLİĞİ

Araç sürücüsünün gasp, tehdit, kalp krizi, trafik kazası gibi tehlike durumlarında acil imdat butonuna basmasıyla birlikte, sistem; merkez bilgisayarına ve belirlenmiş numaralara acil durum mesajını sms olarak anında yollayarak araca en kısa zamanda ulaşılmasını sağlamaktadır.

ISI-NEM TAKİP VE KONTROL ÖZELLİĞİ

Araçlarda ısı ve nem değerleri takip edilebilir, geçmişe ait istenilen tarih aralıklarında ısı ve nem değer raporları alınabilmektedir. Değer aşım ihlalleri anında merkez bilgisayarlarına ve istenilen telefon numaralarına sms olarak bildirilmektedir.

YEDEK BATARYA ÖZELLİĞİ

Araç aküsünün çıkarılması veya bitmesi durumunda anında sistemin yedek bataryası devreye girerek araç takibinin kesintiye uğramasını engellemektedir. Durum merkez bilgisayarlarına ve istenilen telefon numaralarına sms olarak bildirilmektedir

ARAÇ İÇİ GÖRÜNTÜ ALMA

İstenildiğinde veya acil imdat butonuna basılması durumunda; sistem araç içi / araç dışı görüntülerini anında yönetim merkezi bilgisayarlarına göndermektedir.

 

Autoguard'i Takip Edin: